Czym charakteryzuje się hosting współdzielony?

19 maja 2016

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli działającej bezustannie maszyny, mającej dużą moc przeliczeniową. Dzięki hostingowi działają wszystkie strony w internecie, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze i jest przez niego obsługiwana.

Czym jest shared hosting?

Shared hosting, czyli hosting współdzielony to najczęściej wykorzystywana forma hostingu, w której jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Wykorzystując go, do dyspozycji ma się określoną część zasobów sprzętowych serwera, jak m.in. pamięć RAM czy ilość miejsca na dysku. Wspólne dla wszystkich jest oprogramowanie.
Wybór tego rodzaju hostingu jest polecany dla niedoświadczonych użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, która fachowo i szybko usunie wszelkie problemy. Poza tym dużym plusem jest oczywiście niewysoka cena wynikająca z faktu, że z jednej maszyny korzysta wielka ilość użytkowników.
Najistotniejszymi zaletami hostingu współdzielonego są korzystna cena oraz obsługa i pomoc techniczna. Sprawiają, iż jest on wybierany częściej od serwerów dedykowanych i serwerów VPS.