Dlaczego warto korzystać z certyfikatów SSL?

15 maja 2016

Czym są certyfikaty SSL?

Certyfikaty SSL to standard zabezpieczenia przesyłanych danych na stronach internetowych. Zabezpieczone certyfikatami strony można poznać po pasku adresu w przeglądarce, gdzie przedrostek „https” widnieje przed nazwą domeny.

Zalety korzystania z certyfikatów SSL

Transmisja dla domeny z certyfikatem jest szyfrowana. Jest to zapewnienie poufności informacji, jakimi mogą być choćby wpisywane dane użytkowników. Bez wykorzystania certyfikatów mogłyby być one nietrudne do przechwycenia, co może skutkować licznymi problemami. Certyfikaty są szeroko stosowane w bankowości internetowej oraz na wszelkich stronach, na których można operować płatnościami. Certyfikaty SSL zdobyły zaufanie i są popularne przez swoją niezawodność. Są również wyznacznikiem profesjonalizmu strony.
Każdemu użytkownikowi wykorzystującemu możliwość zarządzania majątkiem w internecie zależy na wysokim stopniu zabezpieczeń strony.
Twórcom stron natomiast zależeć powinno na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom odwiedzającym ich strony, co mogą osiągnąć dzięki zastosowaniu certyfikatów SSL.