Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

17 lipca 2016

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszą przyczyną, przez którą na portal internetowy może być nałożony ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych negatywnych konsekwencji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie przesadnej ilości fraz kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją portalu w przeglądarce i przez to łamią reguły naturalnego linkowania ustalone przez firmę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w formie artykułów sponsorowanych przesyconych wieloma frazami. Szerzy się także zjawisko wymiany linków, co skutkuje założeniem filtra. Jeśli nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się z gwałtownym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czasem aż o 40 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że gdy na adres www będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy starać się o reaktywowanie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie daje pełnego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów – skierujmy swoje kroki do specjalistycznej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści momentalnie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie renomowanym podmiotom.