Zalety używania serwerów Managed VPS

3 czerwca 2016

MVPS jest skrótem od angielskiego Managed Virtual Private Server, co po polsku znaczy zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby pojąć, czym cechuje się ta technologia, potrzeba się zapoznać z pojęciem hostingu.

Czym jest hosting?

Usługa polegającą na udostępnianiu miejsca na serwerze, nazywana jest hostingiem. Gdy chce się uruchomić stronę internetową, jego wykupienie jest konieczne. Potrzebuje się ona znajdować na serwerze i być przez niego obsługiwana, aby działała stabilnie.

Czym jest Managed VPS?

Managed VPS jest technologią, dzięki której serwer fizyczny zostaje rozdzielony na mniejsze przestrzenie. W ten sposób stworzone serwery wirtualne są znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie nie mają potrzeby wykorzystywać całej mocy serwera. Są tańsze, zapewniając jednocześnie pełną niezależność przez to, że są od siebie w pełni odizolowane. Daje to całkowitą gwarancję, że ustawienia zapisane na wykupionej wirtualnej maszynie nie zostaną zmienione przez nikogo
Dzięki swoim zaletom i dobrej cenie wirtualne serwery to chętnie używana technologia wśród osób prowadzących profesjonalne strony internetowe.