Crash pady – chroń motor przed uszkodzeniami

8 września 2016

Jazda motocyklem może być tak samo relaksująca, co niebezpieczna. Ryzyko upadku okazuje się bowiem naprawdę duże – zarówno podczas poruszania się po parkingu, jak i sportowej jazdy na szosie. Dobrze wiedzieć, że w podobnych przypadkach należy zabezpieczyć nie tylko pasażerów, lecz również sam motocykl, bo ten szczególnie przy dużych szybkościach zwyczajnie może się uszkodzić. Ważne jest więc to, by zakupić produkty, które w razie wypadku zabezpieczą podzespoły motocykla najbardziej wrażliwe na uszkodzenia i dzięki temu umożliwią ustrzeżenie się sporych wydatków związanych z zakupem kolejnych. W tej funkcji doskonale zdadzą egzamin crash pady. Jak więc one działają? O czym nie zapominać przy ich wyborze?

Jak działają crash pady?

Crash pady to małe elementy montowane na bokach motocykla. Montowane są z użyciem pojedynczej bądź kilku śrub i skonstruowane są z absorbującego wibracje surowca. W przypadku ewentualnego upadku mają one kontakt z asfaltem dużo szybciej niż pozostałe części motoru, przez co zazwyczaj jedynie one się psują. Umożliwia to zachowanie sporych kwot – zamiast nabywać nietanie części, musimy wówczas kupić jedynie crash pady – a te nabędziemy już za kilkaset złotych – wystrzegając się tak oczekiwania na dostawę ciężko osiągalnych produktów.

Jak znaleźć crash pady?

Ze względu na to, że jakość crash padów w ogromnej mierze rzutuje na bezpieczeństwo motocykla, warto wybrać najlepsze modele. O czym więc pamiętać przy ich kupnie? Kluczowe jest to, by unikać podejrzanie tanich modeli – takie crash pady nie okazują się wszak najczęściej wystarczająco wytrzymałe, wskutek czego po kolizji najważniejsze podzespoły motocykla mimo to mogą zostać zniszczone. Istotny jest też sposób mocowania – najprostsze rozwiązania często nie gwarantują pełnej ochrony, niedostatecznie absorbując wstrząsy oraz przenosząc je na części motocykla.