Jak dbać o lampy samochodowe?

11 czerwca 2016

Nie musimy zapewne pisać, jak ważnym podzespołem każdego samochodu okazują się lampy. Właśnie od nich zależne jest bezpieczeństwo na drodze – tak nocą, ale także w dzień. Niestety, wielu kierowców zapomina o tym, czego skutkiem są rozmaite awarie. Często nie zostają w porę wykryte i naprawione, a to z kolei może owocować bardzo groźnymi wypadkami. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób troszczyć się o lampy samochodowe i prędko zauważyć ich ewentualne usterki.

Ustawienie lamp samochodowych

Badania, które odbyły się na krajowych ulicach nie dały pozytywnych wniosków – tylko 1 na stu kierowców ma prawidłowo wyregulowane lampy samochodowe. A przecież podobne zaniedbania mogą mieć bardzo nieprzyjemne skutki – nieprawidłowo ustawione światła oślepiają pozostałych kierowców, a ich wydajność bardzo się obniża. Jak takim trudnościom zaradzić? Często ustawiać lampy samochodowe w serwisie – zwłaszcza po wymianie halogenu. Nie wydamy na to wiele – wiele firm świadczy taką usługę za darmo, inne pobierają niewielką kwotę.

Powody usterek lamp samochodowych

Często oczywiście powód problemów z oświetleniem w aucie tkwi gdzie indziej. Wydajność lamp samochodowych znacznie obniża bowiem przepalony odbłyśnik – w podobnych przypadkach powinniśmy kupić nowy lub go zregenerować. Często przyczyną takiego stanu rzeczy okazują się także zepsute żarówki lub kurz na reflektorach. Wiele takich trudności zniknie, kiedy będziemy odpowiednio troszczyć się o stan lamp. Najczęściej jednak, jeśli nadarzy się nieodwracalna usterka lamp samochodowych, najrozsądniejszym wyjściem będzie kupno kolejnego zestawu. W specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych nabędziemy nie tylko oryginalne części dla danych modeli aut, ale również ich wersje alternatywne.