Jak wybrać lampy do Mercedesa?

17 maja 2016

Chociaż Mercedes słynie z wysokiej klasie swoich aut, nawet ich właściciele czasem będą musieli walczyć z różnymi usterkami. Kierowcy Mercedesów często skarżą się na awarie lamp. Szczęśliwie nie zawsze wiąże się to z kupnem nietanich, fabrycznych elementów – w normalnych sytuacjach można wszak naprawić lampy lub nabyć tańsze alternatywy. Jak zatem postąpić, jeśli zepsują się lampy w naszym Mercedesie? W jakich przypadkach powinniśmy kupić oryginalne lampy Mercedes, a kiedy możemy wybrać inne rozwiązania?

Lampy do Mercedesa – fabryczne modele

Ci, którzy chcą, by ich auta były w 100% oryginalne, słusznie postąpią kupując fabryczne lampy Mercedes. Wyrabiają je takie przedsiębiorstwa jak Bosch czy Helli. Decydując się na pierwsze rozwiązanie, musimy jednak pamiętać, iż z naszego portfela ubędzie znaczna kwota. Poza tym możemy również nabyć zestaw reflektorów używanych. Kupno reflektorów z drugiej ręki wiąże się zaś z długimi poszukiwaniami – zanim znajdziemy właściwy model, może upłynąć nawet pół roku.

Zamienniki lamp do Mercedesa

Podobnych problemów możemy na szczęście bez problemu uniknąć. Jak? Musimy tylko kupić alternatywne lampy do Mercedesa – nabędziemy je bez trudu w sklepach motoryzacyjnych. Takie wyjście jest też rekomendowane kierowcom, którzy chcieliby trochę odświeżyć swój auto – w tym segmencie wyszukamy bowiem modele, które są kompatybilne z technologiami używanymi w samochodach Mercedesa, a prezentujące się całkiem inaczej niż fabryczne lampy.