Lampy do BMW – regeneracja czy kupno nowych?

14 czerwca 2016

Auta BMW słyną z niezawodności, lecz również one niekiedy się uszkadzają. We współczesnych wersjach tych aut nierzadko zdarza się usterka reflektorów – zwłaszcza z tyłu. Szczęśliwie jej usunięcie nie zawsze jest związane się z większymi wydatkami, gdyż na rynku, poza fabrycznymi częściami, dostępne są również elementy alternatywne. Właściciele samochodów mają szansę także wybrać regenerację starych reflektorów, która będzie naprawdę atrakcyjnym pomysłem w przypadku wiekowych modeli. Co zatem wybrać, jeśli zepsują się lampy w BMW?

Naprawa lamp w BMW

Posiadacze zabytkowych samochodów z lat 60-tych i 70-tych zwykle wybierają regenerację starych lamp, ze względu na rzadką dostępność na rynku właściwych lamp. W zabytkowych pojazdach gorsze świecenie może być efektem zabrudzenia szybki czy odbłyśnika – powinniśmy wówczas umyć je sprężoną wodą.

Zakup innych lamp do BMW

We współczesnych modelach BMW usterki lamp często są związane z uszkodzeniem układu elektronicznego – wtedy najlepszym wyjściem okaże się wizyta u specjalisty, bo nie naprawienie podobnej usterki zazwyczaj bywa przyczyną dużych problemów. Zwykle jednak najlepiej postąpimy wybierając całkiem nowe lampy do BMW. Możemy postawić na fabryczne reflektory lub tańsze alternatywy. Ostatnie wyjście jest rekomendowane zwłaszcza kierowcom z mniejszym budżetem – zapłacimy za nie aż dwa razy mniej niż w razie oryginalnych lamp. Ważne będzie też fakt, że zamienne lampy do BMW niekiedy wyglądają bardziej interesująco niż oryginalne wersje – a to z całą pewnością spodoba się entuzjastom przerabiania samochodów.