Najciekawsze wystawy samochodów w Polsce

28 sierpnia 2016

W Polsce wielu jest miłośników samochodów. Świadczy o tym renoma wystaw samochodów, bo te skupiają za każdym razem tysiące uczestników. Ich specyfika bywa naprawdę różnorodna – od wystaw pokazujących sportowe samochody i motocykle, przez wystawy najnowszych modeli, aż po wystawy, podczas których można podziwiać eleganckie, wiekowe pojazdy. Druga kwestia to targi samochodów, które są doskonałą okazją do zaznajomienia się z katalogami różnych producentów oraz uzyskania wiadomości, które usprawnią znalezienie nowego samochodu. Na jakie jednak wystawy samochodów w kraju warto pojechać? Jakie propozycje są najciekawsze dla miłośników samochodów?

Poznańska wystawa samochodów

Odbywające się w Poznaniu Motor Show to największe targi samochodowe w Polsce. Wystawa samochodów odbywa się na terenie Targów Poznańskich, a podczas niej swoje produkty pokazują takie firmy jak Mercedes, BMW, Audi czy Ferrari. Odbywające się w kwietniu co roku targi to najlepsza chwila do zapoznania się z najnowszymi modami w świecie motoryzacji. Należy również zaznaczyć, że na wielkopolskiej wystawie powstanie jest także miejsce, w którym auta dla siebie znajdą miłośnicy samochodów ciężarowych.

Classic Moto Show – wystawa samochodów tradycyjnych

Natomiast krakowskie Classic Moto Show to wystawa samochodów dla różnych fanów starych pojazdów. Organizowana jest każdego roku we wrześniu i konsekwentnie ściąga coraz więcej uczestników. Nic dziwnego – ta wystawa samochodów to doskonały moment na to, żeby na własne oczy obejrzeć klasyczne egzemplarze samochodów z różnych krajów. Oprócz tego dla gości przygotowano również zabytkowe motocykle z fabryk krajowych oraz ze świata. Organizatorzy wystawy samochodów zabytkowych pomyśleli także o najmłodszych – to dla nich przygotowali wyjątkowe atrakcje, w czasie których podszkolą ich jak bez ryzyka poruszać się na szosie.