Problemy z lampami VW? Zobacz, z czego mogą wynikać

24 maja 2016

Auta Volkswagen zdobyły najlepszą renomę wśród motomaniaków, ale nawet w nich przytrafiają się najróżniejsze awarie. Najczęściej na szczęście dotyczą niewielkich części – między innymi lamp. Ich naprawienie nie przysporzy większych trudności – ci doświadczeni w mechanice uporają się z nimi bez pomocy fachowców, inni mają szansę skorzystać z napraw oferowanych przez serwisy samochodowe. Jak więc postąpić, jeśli zepsują się lampy w VW? Kiedy warto je naprawić, a kiedy zaś korzystniejszym wyjściem będzie zakup nowych? Jak wybrać odpowiednie lampy do VW?

W jaki sposób naprawić lampy w VW

W zabytkowych egzemplarzach bądź przy nieznacznych uszkodzeniach najlepszym pomysłem będzie z pewnością naprawa lamp w VW. Często wystarczy tylko wyczyścić odbłyśniki oraz osłony reflektorów. Badania dowodzą poza tym, iż wiele problemów ze światłami w samochodach niemieckiego koncernu jest skutkiem ich nieodpowiedniego wyregulowania. W podobnych przypadkach warto udać się do warsztatu, gdzie specjalista właściwie je ustawi. Niekiedy niezbędna okaże się też interwencja elektronika – awarii systemu elektrycznego nie możemy usuwać nie posiadając odpowiedniej wiedzy.

Lampy w VW – kupno nowych

Bywa niestety, że jedynym wyjściem jest kupno innych lamp do VW. Kierowcy, którzy chcieliby, żeby ich auta były złożone w 100% z oryginalnych części, zrobią słusznie, sięgając po oryginalne lampy. Ich kupno to niestety spory wydatek – z tego względu kierowcy z mniejszym budżetem mogą zakupić któreś z mniej kosztownych zamienników. Ich jakość zwykle nie różni się od reflektorów fabrycznych, natomiast zapłacimy za nie aż dwa razy mniejszą sumę.