Wycieraczki płaskie

6 czerwca 2016

Smugi na oknie auta utrudniają widoczność w czasie opadów? To znak, że wymienić wycieraczki – dotychczas używane prawdopodobnie nie nadają się już do użytku. Zamiast przegubowych warto kupić wycieraczki samochodowe płaskie. Nie wiesz czemu? Przeczytaj nasz tekst.

Wycieraczki samochodowe płaskie w wiekowych samochodach

Powinniśmy wiedzieć, że w starszych modelach zazwyczaj nie ma miejsca do montażu płaskich wycieraczek. Przed ich nabyciem koniecznie upewnij się, czy interesujące cię wycieraczki samochodowe płaskie są przeznaczone do posiadanego przez ciebie wozu. Kiedy nie znajdziesz go w wykazie aut, możesz zdecydować się na któryś z typów dedykowanych do samochodów z fabrycznie montowanymi wycieraczkami starego typu.

Zalety wycieraczek samochodowych płaskich

Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji psują się rzadziej od klasycznych modeli. Dopasowane do kształtu okna pióra dokładniej czyszczą. Świetnie nadają się również do użycia w ciężkich warunkach – bez problemu znoszą silny wiatr czy mróz. Zużywają się również dużo wolniej – najintensywniej eksploatowane wycieraczki samochodowe płaskie powinno się wymieniać jedynie co pół roku.

Ochrona wycieraczek samochodowych płaskich

Wycieraczki będą działać nam nawet kilka miesięcy dłużej – o ile będziemy chronić je przed brudem. Nie najlepiej znoszą styczność z środkami wykorzystywanymi do czyszczenia karoserii. Wycieraczki samochodowe płaskie źle znoszą dłuższy zastój – nawet kiedy jest sucho należy zatem od czasu do czasu ich użyć.