Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

10 października 2020

Warsztaty kulinarne dla dzieci - ta niebywała oferta Cię pozytywnie zaskoczy

Dzieci lubią brać udział w kuchni – dekorować wypieki bądź podawać i wybierać składniki. Chcesz rozwinąć fascynację swojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje kreatywność młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności i kształtują swoją pomysłowość i co niesłychanie ważne – zdobywają przydatne umiejętności. A przy tym doskonale się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, dobieranie i mieszanie składników oraz ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów – całość sprawia, iż maluchy z entuzjazmem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się też z zasadami, jakie stosuje się w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach asystują też rodzice, jest to więc świetna okazja do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem skosztować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. Podczas kursu uczestnicy przygotowują deser oraz danie główne. Młodzi adepci sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – ugotować smaczny makaron na słodko lub słono, ewentualnie podjąć próbę upieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi składnikami pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują również wyśmienity deser – mus z mascarpone oraz lodami truskawkowymi. Lekcja poprzez zabawę to znakomita metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ulubionych posiłków niesie dzieciom dużo szczęścia. Nawet najbardziej niepokorne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w przystrajaniu tortu bądź pieczeniu idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz doskonałe podejście do maluchów.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]